охорона праці,
безпека життєдіяльності, цивільний захист/Files/images/opbjtsz/ОП2.jpgГоловне завдання будь-якого підприємства або закладу —оптимально організувати безперебійний процес свого функціонування. Справжній керівник знає: основа успіху —людський фактор. На першому місці має бути турбота про здоров’я і життя учасників освітьного процесу.Забезпечення безпеки праці закріплено в українському законодавстві, зокрема, у Законі України «Про охорону праці», згідно з яким роботодавець повинен забезпечити функціонування системи управління охороною праці.
Щоб впевнитися, чи правильно організована робота щодо створення здорових та безпечних умов праці та навчання у вашому закладі, не забувайте здійснювати аудит. Який, доречи, допоможе вам попередити можливі зауваження від органів державного контролю.
Аудит з промислової безпеки і охорони праці може бути зовнішній або внутрішній.
/Files/images/opbjtsz/ОП1.jpg Внутрішній аудит з охорони праці– це аудит, який здійснюється власником об’єкта аудиту для власних потреб. Такий аудит може проводитися штатним інженером з охорони праці, аутсорсинговою компанією з охорони праці, або аудиторською компанією. Внутрішній аудит проводиться з метою перевірки відповідності функціонування системи охорони праці на об’єкті аудиту вимогам законодавства. Результати внутрішнього аудиту повинні надаватись аудиторській організації перед проведенням зовнішнього аудиту. Внутрішній аудит охорони праці не є контролюючим заходом (наприклад, з боку Держпраці України), а має за мету об'єктивно й неупереджено з'ясувати фактичний стан із охорони праці на даному підприємстві.
Зовнішній (незалежний) аудит з охорони працімає право проводити тільки аудиторська організація, яка акредитована відповідно до вимог чинного законодавства.
Які питання має перевірити у своєму закладі керівник?
· перевірка фактичного стану охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у закладі та контроль за дотриманням працівниками вимог з охорони праці
· документація з охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту (журнали, інструкції, накази, положення, протоколи і т.д.)
· навчання з охорони праці, цивільного захисту, пожежної безпеки, електробезпеки і т.п.
· інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності (наявність відповідних журналів, коректність та своєчасність їх заповнення)
· медогляди (при прийомі на роботу, періодичні медичні огляди)
· забезпечення засобами індивідуального та колективного захисту, спецодягом та спецвзуттям
· плани щодо профілактики і ліквідації аварійних ситуацій, стихійних лих/Files/images/opbjtsz/ОП4.jpg
· безпечна експлуатація будівель, споруд, виробничих приміщень, технологічних процесів і т.д.
· відповідність посадових інструкцій Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників
· роботи підвищеної небезпеки

*****

Кiлькiсть переглядiв: 442

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.