"Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь віки!"

Сьогодні, наша країна відзначає одну з найвеличніших дат своєї історії. День народження, Тараса Григоровича Шевченка, видатного українського письменника, художника, політичного і громадсьго діяча.
Людини, яка стала уособленням захисника і борця за волю нашого українського народу. Бо він ніколи не залишався байдужим до його долі. так, ще в далекому 1846 році, коли Тарас Григорович став одним із засновників першої української політичної організації - Кирило-Мефодієвське братсво, від відкрито виступив з закликом збройної, революційної боротьби українців за своє визволення.
Адже, свято вірив, що нація, яка має таких легендарних героїв, як славні запорізькі козаки, не може померти. А майбутню, українську державу, він бачив незалежною республікою, де захищені права та свободи людини. Саме тому всі його твори пройняті ідеями демократії, а сам він, став прикладом чесного, хороброго громадянина з активною життєвою позицією. Патріота своєї землі, який незлякавшись тортур і переслідувань збоку російсько-кріпосницької влади, продовжив свою боротьбу за визволення українського народу. Навіть тоді, коли у 1847 році, був арештований і зісланий на довгі 10 років у солдати, з забороною права малювати і писати, він не відступився від своїх переконань та продовжив боротьбу.
Саме тому, через 204 роки з дня народження Великого Кобзаря, його ідеї продовжують жити і сьогодні в діях кожного хто стоїть на захисті єдності та незалежності України.

В народі живе, його пісня яскрава
Як з піснею жив, так у пісні не вмер
Не з плит мармурових здобув собі славу,
А з слова, що сяє вогнем і тепер

Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.